Sunday, 24 January , 2021
امروز : یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹ - 11 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 5722
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱ | | ارسال توسط :
یادداشت

صدا وسیمای مراکز استان ها ، مهمترین مولفه بسط ورزشهای همگانی و ارتقا سلامت جامعه

سیمای مرکز گیلان بااختصاص دادن وقت بیشتری به برنامه های ورزشی میتواند نقش بسزایی در تشویق و ترغیب خانواده و افراد جامعه به ورزش داشته باشد تا هم‌از چاقی مفرط و انواع بیماری های ناشی ازآن وهم از کم تحرکی جلوگیری کند.
صدا وسیمای مراکز استان ها ، مهمترین مولفه بسط ورزشهای همگانی و ارتقا سلامت جامعه

✍ نوشین میربلوک- امروزدر دنیا ، رسانه ها یکی از مهمترین ابزارهایی هستند که درارتقای سطح فرهنگ جامعه نقش بسیار حائز اهمیتی دارند. در همین راستا صداووسیماباتوجه به توانایی بالا در جذب مخاطب ودرشکل دادن افکارعمومی طیف وسیعی از مردم جامعه ، در بحران های مختلف طبیعی و چه غیر طبیعی نقش بسزایی در کنترل بحران‌در جامعه دارند.

صدا وسیما بعنوان رسانه ملی دراین زمینه نقش بسیار مهم و خطیری دارند
به گونه ای که با تولید وپخش برنامه های آموزشی ، سرگرمی ، تفریحی و ورزشی میتوانند در آموزش صحیح و ارتقا کیفیت سلامت و زندگی جامعه بسیار مسمر ثمر باشند.

صدا وسیمای مرکز هر استان باتوجه به فرهنگ ، جفرافیا و اقلیم آن منطقه میتواند در مدیریت بحران در این روزهای سخت پاندمی کووید ۱۹ همراه مردم باشد.

دراستان گیلان، شبکه استانی باران با تولید محتوا و برنامه هایی که درتغییر سبک زندگی شهروندان موثر باشند ، میتواند از تاثیر گذارترین رسانه هایی
باشد که همه مردم در سراسر استان به آن دسترسی دارند.

در خانواده هااز هر قشری تلویزیون جز وسایل ضرروی منزل محسوب میشود و چه سزاواراست که ازبرنامه های آن برای تغییر سبک زندگی و ارتقا سلامت استفاده شود.

ورزش وفعالیت جسمانی یکی از مهمترین عوامل حفظ سلامتی و نشاط در جامعه است .
بخصوص در دروان پاندمی کووید ۱۹ که بعلت قرنطینه هاو محدودیت های اعمال شده ، تحرک و فعالیت جسمانی در مدارس ، پارک ها ، باشگاه ها به حداقل خود رسیده و یا کلا تعطیل شده اند. بطوریکه امروزه
استان گیلان امار بالای دانش آموزان چاق را به خود اختصاص داده است.

سیمای مرکز گیلان بااختصاص دادن وقت بیشتری به برنامه های ورزشی میتواند نقش بسزایی در تشویق و ترغیب خانواده و افراد جامعه به ورزش داشته باشد تا هم‌از چاقی مفرط و انواع بیماری های ناشی ازآن وهم از کم تحرکی جلوگیری کند.

دراین راستا با پخش انواع فیلم های آموزشی ورزشی ، مسابقات محلی، چالش ها و برنامه های ورزشی زنده تلویزیونی میتواند از یکی متولیان ایجاد نشاط اجتماعی و سلامت محوری در جامعه باشد.

درراین راه باهمکاری و استفاده از پتانسیل بالای ورزشهای همگانی در سراسر استان در رشته های ورزشی متنوع و برگزاری جشنواره ها ، چالش های مجازی و البته مهمتر از همه اختصاص دادن یک زمان مشخص برای پخش ورزشهای صبحگاهی و عصر گاهی هیات ورزشهای همگانی از شبکه باران هم از پتانسیل بالای مربیان این هیات استفاده بهینه کرده و هم به بهترین نحو
در جای جای استان سرسبز گیلان ، سلامتی و نشاط را میهمان منازل مردم کند.

ازاینرو انتظار میرود صداوسیمای مرکز گیلان با اختصاص زمان بیشتری به برنامه های ورزشی وبسط و گسترش ورزشهای همگانی در سطح جامعه گام موثری در ارتقا سلامت شهروندان گیلانی ایفا کند.

هیات ورزشهای همگانی با طراحی انواع برنامه های ورزشی، مسابقات و چالش ها و همچنین پویش های متنوع و موثر در دوران پاندمی کرونا همواره تلاش میکند تا نقش مهمی در ارتقا سلامت و بهبود کیفیت زندگی هم‌استانی های
عزیز داشته باشد.

نویسنده : نوشین میربلوک
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.