Wednesday, 28 October , 2020
امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹ - 12 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 3983
  پرینتخانه » آخرین اخبار, استان ها, اقتصادی, گیلان, ویژه تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶ | | ارسال توسط :
رئیس مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی از انتشار جدیدترین نتایج «نظرسنجی» این مؤسسه از متقاضیان «بیمه بیکاری» که همچنان بیکار هستند، خبر داد.

تأمین اجتماعی: حدود ۶۰ درصد متقاضیان بیمه بیکاری مستأجر هستند

بیش از ۶۰ درصد بیکاران سرپرست خانوار هستند
تأمین اجتماعی: حدود ۶۰ درصد متقاضیان بیمه بیکاری مستأجر هستند

گیرا آنلاین– نتایج اولیه نظرسنجی از بیمه بیکاری که توسط موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی منتشر شد، نشان می دهد بیش از ۶۰ درصد بیکاران «سرپرست‌خانوار»هستند و ۵۸.۴ درصد متقاضیان بیمه بیکاری مستأجر هستند.

رئیس مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی از انتشار جدیدترین نتایج «نظرسنجی» این مؤسسه از متقاضیان «بیمه بیکاری» که همچنان بیکار هستند، خبر داد.

کردونی گفت: این سنجش، وضعیت حدود بیش از ۷۰۰هزار متقاضی بیمه شده تأمین اجتماعی را که مستحق دریافت این خدمت بوده‌اند را در دو گروه از جامعه هدف یعنی افرادی که پس از درخواست بیمه بیکاری دوباره مشغول به کار شده و افرادی که همچنان بیکار هستند، مورد ارزیابی قرار داده که نتایج بدست آمده برای آن‌دسته از افرادی است که همچنان پس از درخواست مقرری بیمه بیکاری، بیکار هستند؛ نکته جالب اینکه ۰۴٫۴ درصد از پاسخگویان در این سنجش، زن و ۵۹٫۶ درصد مرد بوده‌اند.

رئیس مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی اظهار کرد: ۲۱٫۲ درصد از پاسخگویان «مجرد»، ۷۲٫۴ درصد «متأهل»، ۱٫۲ درصد «همسرشان فوت شده است» و ۵٫۲درصد نیز «از همسران خود جدا شده‌» اند.

وی با بیان اینکه ۲۲٫۶ درصد از پاسخگویان دارای «قرارداد دائم» و ۷۷٫۴ درصد نوع قراردادشان «موقت» بوده‌اند، افزود: ۱۳٫۶ درصد از پاسخگویان قبلاً (پیش از این مورد) مقرری بیمه بیکاری دریافت کرده و۸۶٫۴ درصد آن‌ها قبلاً مقرری بیمه بیکاری دریافت نکرده‌اند. همچنین ۷۶٫۷ درصد از آنها اعلام کرده که خودشان و ۲۳٫۳ درصد کارفرمایان درخواست بیمه بیکاری را ثبت کرده‌اند.

کردونی ادامه داد: بر اساس این نظرسنجی، ۷۷٫۱ درصد پاسخ‌دهندگان در بخش «خدمات»، ۱٫۴ درصد در بخش «کشاورزی» و۲۱٫۵ درصد در بخش «صنعت» مشغول به کار بوده اند.

وی در مورد نوع قرارداد این افراد گفت: ۷۶ درصد به صورت تمام‌وقت و ۲۴ درصد ساعتی بوده و ۵۸٫۲ درصد آنها اعلام کرده که کارفرماهایشان نسخه‌ای از قرارداد را به آنها تحویل نداده‌اند.

رئیس مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی گفت: ۶۱٫۹ درصد پاسخگویان، «سرپرست خانوار» بوده و این درحالی است که فقط ۲۷٫۱ درصد پاسخگویان بیان کرده‌اند که فرد دیگری در خانواده آن‌ها «حقوق‌بگیر» است.

کردونی بیان کرد: طبق این گزارش، متوسط مخارج ماهیانه خانوار در این نظرسنجی با ۲۹٫۹ درصد (بین ۲تا۳ میلیون تومان) «بیشترین» و با ۱٫۱ درصد (کمتر از ۵۰۰ هزار تومان در ماه) «کمترین» مخارج ثبت شده و پس از آن، متوسط مخارج ماهیانه ۲۲٫۲ درصد (بین ۳تا۴ میلیون تومان )،۲۰٫۱ درصد (بین یک تا ۲ میلیون تومان)، ۱۱٫۹ درصد (بین ۴تا۵ میلیون تومان)، ۶٫۹ درصد (بیش از ۶ میلیون تومان) ،۵٫۳ درصد (بین ۵تا۶ میلیون تومان) و ۲٫۷ درصد (بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان) ثبت شده است.

وی افزود: طبق این نظرسنجی ۵۸٫۴ درصد پاسخگویانی که همچنان بیکار بوده، «مستاجر» و ۴۱٫۶ درصد «مالک» هستند.

رئیس مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی گفت: اقساط ماهیانه این افراد ۲۵٫۵ درصد (بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان )،۲۵ درصد (بین یک تا ۲میلیون تومان )،۱۶درصد (کمتر از ۵۰۰هزار تومان )،۱۵٫۶درصد (بدون قسط )،۱۰ درصد (بین ۲تا۳ میلیون تومان)، ۴درصد (بین ۳تا ۴میلیون تومان) و ۳٫۷درصد (بیش از ۴میلیون تومان) گزارش شده است.

کردونی تصریح کرد: ۸۷٫۹ درصد از پاسخگویان اظهار کرده‌اند که «یارانه ۴۵ هزارتومانی» دریافت می‌کنند و ۵۴٫۶ درصد نیز «یارانه معیشتی» می‌گیرند.

| منبع خبر : خبرگزاری تسنیم
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.