Tuesday, 20 April , 2021
امروز : سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ - 9 رمضان 1442
شناسه خبر : 6825
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, استان ها, اقتصادی, خبری, گزارش خبری گیرا, گیلان, ویژه تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵ | | ارسال توسط :
فرهاد دلق در نشست شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت: ب

برگزاری وبینار صادراتی بین المللی ایران و قزاقستان در رشت طی هفته جاری

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان،
برگزاری وبینار صادراتی بین المللی ایران و قزاقستان در رشت طی هفته جاری

گیرا آنلاین– فرهاد دلق پوش، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت در نشست جلسه شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت استان بیان داشت: وبینار بازارهای صادراتی بین المللی ایران و قزاقستان طی هفته جاری با محوریت گیلان در رشت برگزار می گردد.
رئیس سازمان صمت گیلان با تاکید بر همکاری و تعامل اعضا کمیته های تخصصی شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت، جهت ارتقاء جایگاه اقتصادی استان،اظهار داشت: برگزاری وبینار ایران و قزاقستان در گیلان می تواند تحولات بنیادینی در توسعه روابط و راهبردی جدید در مبادلات تجاری دو کشور ایجاد نماید.
وی افزود: تجلیل از صادرکنندگان برتر استان گیلان همزمان با عصر همان روز در دستور کار می باشد که مسئولین ملی و فراملی در آن مشارکت خواهند داشت.
دکتر دلق پوش با بیان اینکه حوزه خزر می‌تواند با تکیه بر توانمندی های حوزه‌های کاری نهادهای عضو شورای هم خانواده اقدامات ویژه‌ای در جهت افزایش سهم صادرات داشته باشد، تصریح کرد: خروج از بخشی نگری با هم افزایی ظرفیت های اعضای شورای هم خانواده صنعت معدن و تجارت می تواندراهبرد اصلی در حوزه اقتصادی استان باشد.
وی با تاکید بر نقاط قوت و بهره مندی از ظرفیت های اقتصادی استان اظهار داشت: ظرفیتها و پتانسیل های موجود با تکیه بر تولیدات صادرات محور می تواند کوتاهترین مسیر دسترسی کشور به بازارهای اروپا و آسیای میانه را برای گیلان فراهم نماید.
رئیس سازمان صمت گیلان گفت: گیلان با وجود چهار اسکله و سه بندر و همچنین وجود شرکت‌های کشتیرانی می تواند نقطه ثقل تحرک تجاری و سکوی جهش اقتصادی کشور باشیم وی در ادامه افزود: باید توجه نماییم که ظرفیت‌های گیلان واقعا منحصر به فرد است بطوریکه بسیاری از استان‌های کشور دارای چنین موقعیتی نیستند.
وی خاطرنشان کرد: رضایت به وضعیت فعلی صادراتی، مطلوب نیست و باید برای سال‌ آتی برنامه ریزی مدون داشته باشیم و با راهبرد ایده های جدید برای پویایی و تحول اقتصادی گیلان کوشا باشیم تا با هم افزایی بتوانیم توانمندیهای بالقوه را به بالفعل تبدیل نمائیم.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.