۲۰ كیلومتر توسعه شبكه و خطوط انتقال فاضلاب در استان گیلان
۲۰ كیلومتر توسعه شبكه و خطوط انتقال فاضلاب در استان گیلان
در راستای حفظ محیط زیست و ارتقاء سلامت شهروندان، طی سالجاری شبکه فاضلاب و خطوط انتقال آن در سطح استان گیلان 20 کیلومتر توسعه یافت.

گیرا آنلاین_ به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، علیرضا غیاثی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان از اجرای ۲۰ کیلومتر توسعه شبکه و خطوط انتقال فاضلاب در سطح گیلان طی سالجاری خبر داد.

غیاثی با اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست در ارتقاء سلامت شهروندان و لزوم جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب ، با توجه به میزان اعتبارات تخصیصی نسبت به اجرای ۱۹٫۵ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و همچنین ۰٫۲ کیلومتر خط انتقال اقدام شد.

مدیرعامل آبفای گیلان هزینه اجرای این پروژه را بالغ بر یک هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال بیان کرد و یادآور شد: این هزینه از محل اعتبارات ملی و استانی تأمین شده است.

وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ نفر از شبکه بهداشتی فاضلاب بهره مند شدند افزود: نسبت به نصب انشعاب فاضلاب برای بیش از ۲ هزار فقره اشتراک نیز اقدام شد.

غیاثی جمعیت تحت پوشش خدمات فاضلاب در استان گیلان را یک میلیون و دویست و هشتادهزار و نهصدو پنجاه و نه نفر اعلام کرد که معادل ۴۸٫۳۲ درصد جمعیت استان می باشد.

وی همچنین طول شبکه جمع آوری فاضلاب را ۲۰۵۹ کیلومتر اعلام کرد و افزود: به منظور پاکسازی شبکه و کنترل پس زدگی فاضلاب نسبت به شستشو و لایروبی شبکه های فاضلاب نیز به صورت دوره ای اقدام می شود.

مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر لزوم خدمات رسانی مناسب به شهروندان تصریح کرد: مردم عزیز استان در صورت مواجهه با هرگونه حوادث احتمالی در حوزه آب و فاضلاب می توانند با شماره گیری ۱۲۲ بصورت ۲۴ ساعته ، گزارشات خود را اعلام نمایند.