شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ۲۴ ساعته آماده همکاری و خدمات رسانی به مردم شریف استان می باشد
شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ۲۴ ساعته آماده همکاری و خدمات رسانی به مردم شریف استان می باشد
14 مرداد سالجاری دکتر محمداسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان طی نشستی با مهندس شهرام مومنی رئیس سازمان آتشنشانی شهرداری رشت و هیئت همراه به بحث و گفتگو پیرامون خدمات رسانی به مردم و مشترکین این شهرستان پرداخت .

گیرا آنلاین–  ۱۴ مرداد سالجاری دکتر محمداسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان طی نشستی با مهندس شهرام مومنی رئیس سازمان آتشنشانی شهرداری رشت و هیئت همراه به بحث و گفتگو پیرامون خدمات رسانی به مردم و مشترکین این شهرستان پرداخت .

در این نشست صمیمی مهندس مومنی ضمن تشکر از همراهی خوب و شایسته کارکنان عملیاتی و اتفاقات توزیع برق گیلان در زمان حوادث و بحران ها اظهارداشت : در زمان حوادثی همچون آتش سوزی در هر مکانی ، اولین مسئله مهم قطع جریان برق آن مکان بوده که همکاران توزیع برق به موقع حضور دارند .

وی خاطرنشان کرد : سازمان آتشنشانی در سطح شهرستان رشت ۱۴ ایستگاه دارد که استاندارد لازم برای خدمت رسانی را دارا    می باشد .

وی گفت : در ۴ماهه اول سال ۹۹ بیش از ۱۸۰۰ مورد حریق بوجود آمد که ۵۸% آنها اتصالی سیمهای برق ساختمان و بخش اعظم آن مربوط به عیب در سیم کشی داخلی واحدها بود .

در ادامه دکتر هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان اظهار داشت : از ابتدای سال جاری مسئله مرکز فوریتهای برق ۱۲۱ که وظیفه پاسخگویی به مشترکین برق رادارد مورد توجه شرکت بوده و این مرکز دارای ۶۰ خط تلفن می باشد ولی در زمان بحران امکان پاسخگویی به تماسهای هجومی مشترکین وجود ندارد به همین منظور سامانه پاسخگویی ارتباطات مردمی (سام) طراحی و ارائه شد و مشترکین محترم با نصب اپلیکیشن این سامانه از طریق سایت شرکت توزیع برق گیلان می توانند از مزایایی نظیر : اعلام خاموشی برق از طرف مشترک ، امکان اطلاع یابی از خاموشی های جاری و امکان اطلاع یابی از خاموشی های با برنامه بهره مند شوند.

وی همچنین اظهارداشت : مشترکین محترم باید پیشگیری های لازم را انجام دهند تا دچار خسارت احتمالی نشوند، از این رو مشترکین در بحث لوازم خانگی حتما از دستگاه محافظ برق استفاده کنند .

هنرمند اظهار داشت:استفاده از کلیدهای نشتی جریان یا RCD برای پیشگیری از بروز آتش سوزی ناشی از اتصال سیم کشی برق داخل واحدها و ساختمان ها می تواند بسیار موثر باشد.

این مسئول افزود : امیدواریم این موضوع از طریق سازمان نظام مهندسی استان و همکاری خوب سازمان آتش نشانی برای کلیه واحدهای مسکونی مردم شریف استان محقق شود .

درخاتمه مقرر شد بین شرکت توزیع برق و آتشنشانی تفاهم نامه همکاری برای آموزشهای لازم به کارکنان منعقد شود .

شایان ذکر است این نشست در محل کار مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان  و با حضور مهندس مومنی رئیس سازمان آتشنشانی به همراه معاون آموزشی و مسئول روابط  عمومی این سازمان برگزار شد .