بررسی وضعیت سلامت برنج تولید شده در استان گیلان
بررسی وضعیت سلامت برنج تولید شده در استان گیلان
در سومین نشست کارگروه سلامت محصولات کشاورزی استان با توجه به میزان مصرف و تولید برنج در سطح استان گیلان ، در گام اول برنج جهت ارزیابی کمی و کیفی و سلامت آن انتخاب شد.

گیرا آنلاین_ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( گیل وب دا) ؛ در سومین نشست کارگروه سلامت محصولات کشاورزی استان که به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه و با حضور نمایندگانی از استانداری گیلان، سازمان منابع طبیعی، استاندارد، جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، معاونت بهداشتی دانشگاه و دبیرخانه امنیت غذایی استان برگزار شد، با توجه به میزان مصرف و تولید برنج در سطح استان گیلان ، در گام اول برنج جهت ارزیابی کمی و کیفی و سلامت آن انتخاب و در خصوص انواع آلاینده های احتمالی و منابع آن ها، سطح زیر کشت، سموم و کود های مورد استفاده بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست مقرر شد؛ اطلاعات مورد نیاز در اجرای طرح بررسی سلامت برنج تولید شده در استان از سوی سازمان های جهاد کشاورزی، استاندارد، آب منطقه ای و سایر ارگان ها به منظور تهیه پروپوزال اولیه و برنامه ریزی های آتی به دانشگاه گیلان ارسال شود.

لازم به ذکر است؛ بررسی وضعیت سلامت محصولات کشاورزی در راستای مصوبات نشست شورای سلامت استان در دستور کار سازمان های ذی ربط قرار گرفته است.