Sunday, 24 January , 2021
امروز : یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹ - 11 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 4968
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷ | | ارسال توسط :
توقف تولید تا پایان سال

‍ شمارش معکوس برای خداحافظی با نیسان آبی

طی تصمیمات صورت گرفته قرار است که خودرو نیسان از رده خارج شود و اکنون خودرو‌هایی که تولید می‌شود آخرین سری از این محصول خواهد بود...
‍ شمارش معکوس برای خداحافظی با نیسان آبی

انتقام_سخت گیگیریم

 ✍ سروش علیزاده
صبح که بیدار شدم دیدم حاج خانم سیرابی که از دیشب بار گذاشته را روی سفره چیده و گفته نان بربری داغ بخرند. می گویم :حاج خانم دستت درد نکند. می گوید : ممصفر خان تو نمی خواهی انتقام سخت بگیری؟
می گویم گفته ام بچه های روابط عمومی محکوم کنند.
می گوید : از تو انتظار نداشتم. شوهر حاج خانم عندلیبی دیشب گفت : حیفا را با خاک یکسان کنیم. سریع زنش زنگ زد کلی پزش را داد. واقعا شما می خواهی فقط پیام تسلیت و محکومیت بدهی؟
می گویم سیرابی را کوفت مان نکن. من که نظامی نیستم.
دم در به راننده که حاج آقا مسنی است می گویم محافظ برای من نفرستاده اند؟ راننده باخنده می گوید نه دیگر این قدر که مجاهدان شنبه در فضای مجازی متلک انداختند به بنده های خدا امنیتی ها که قهر کردند نیامدند. یه عده هم که زدند تو کار نرمش و ساز و آواز.
گفتم عجبا . خودزنی چرا می کنند آخر! من بعد این ترور بنده خدا ، بدون محافظ می ترسم.

دوباره می خندد و می گوید : همین که مامور نفرستادند جلب تان کنند خودش خدا را شکر دارد! می گویم به چه دلیل؟ قاه قاه می خندد می گوید ناسلامتی شما درست است قبلا وزیر بودید ، سفیر بودید اما الان مدیر عاملی هستید که شرکت تان نیسان آبی تولید می کند و باز قاه قاه می خندد.
می دانم شوخی می کند اما نمی دانم چرا یک هو زیر قلبم تیر می کشد. انگار یک قالب یخ گذاشتند زیر قلبم… به توصیه وزیر سابق خودم می مالمش . تیر نمی کشد و خوب می شود اما ترس از دلم نمی رود.
اینستاگرام را چک می کنم تمام فضای اینستاگرام پر از عکس نیسان آبی شده است. بالاخره هرچه فکر می کنم نمی دانم در قرار داد ما با ژاپن نوشته بود که با نیسان آبی می توان به هرشکلی که خواستی در جاده رانندگی کنی. حتی لازم شد پرواز کنی اما نگفته بودند می توانی به عنوان تانک هم استفاده کنی.
زنگ می زنند بیایید وزارت کشور جلسه داریم. می گویم من چرا بیایم. می گوید شما زمانی سفیر بوده اید در کشور های مجاور کشور ترور کننده و نگاه ظریفی به مسائل دارید و می خواهند از تجربیات تان استفاده کنند . بیشتر توی دلم خالی می شود. سیرابی روی دلم مانده و هضم نمی شود.
واتس آپ زنگ می زنم به حاج خانم. می گوید می آیی چند تا روغن و سه تا مرغ هم بخر. می گویم این ها را ول کن احضارم کردند. بالاخره ما نیسان آبی تولید می کنیم. من حتی ترور را محکوم هم کردم اما فکر کنم می خواهند گردن من بیاندازند.
حاج خانم می گوید خوب انتقام سخت بگیر. می گویم چکار کنم ؟ می گوید انتقام سخت بگیر تا کسی از تو بازخواست نکند و نتواند به گردن تو بیاندازد. می گویم توکل بر خدا.
به راننده می گویم برو خیابان شهید فاطمی نرسیده به فلکه جهاد .
دور می زند نزدیک ساختمان وزارت کشور که می شویم تعدادی دانشجو مسن ایستاده اند و شعار می دهند.
تا انتقام نگیگیریم از این جا نمیریریریم!
پلیس ها هم ایستاده و نگاه می کنند تا نزدیک ساختمان نشوند.
صدایشان واضح نیست. فکر کنم یک نفر آن وسط برای خودش شعار چرت و پرت می دهد حواس بقیه را پرت می کند اما نیسان آبی را می شنوم. عرق سردی بر پیشانیم می نشیند.

ماشین توی جمعیت گیر می کند. فکر کنم من را شناخته اند. باید کاری کنم. پلیس ها جلو می آیند و ماشین را دور می کنند. یکی شان با بلندگو می خواهد که دانشجویان مسن فاصله را رعایت کنند. خیلی چابک مانند دوران جوانی از ماشین خارج می شوم می پرم روی سقف ماشین. پلیس ها چشم شان گرد می شود نگاهم می کنند. جمعیت هم سکوت می کند. می گویم برادر بلندگویت را بده من. پشت بلندگو می گویم من آمده ام اینجا تا بگویم انتقام سختی از عوامل ترور ناجوانمردانه گرفته ایم. امروز دستور دادم تا خط تولید نیسان آبی متوقف شود. و بعد می گویم : انتقام رو گیگیریدیم سختش هم گیگیریدیم.
جمعیت راه باز می کند. می روم داخل ماشین. کمرم درد گرفته است. تلفنم زنگ می زند. وزیر سابق است. می گوید دیدیمت احسنت بر تو ! می گویم شما هم در جلسه ای؟ می گوید مگر من کم تجربه دارم که نباشم اما تجربه شما ماشالله مشکل انتقام سخت را حل کرد. می گویم ولی کمرم درد گرفته هرچه می مالم خوب نمی شود.
می گوید به آن قسمتی که گرفته دستت نمی رسد شما هم که حرکت استراتژیکی انجام دادی . بیا ما همه نوبتی پشتت را می مالیم خوب شود.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.